Jak zapraszać gości na wesele?

Jak zapraszać gości na wesele?
Macie już przyszykowaną listę gości do ślubu? Zastanawiacie się, czy o nikim nie zapomnieliście? Teraz wybór i rodzaj zaproszeń i czas na rodzinne spotkania.

Pamiętaj, żeby wybrać eleganckie zaproszenia. Niech będą dopasowane do waszych charakterów i stanowią wizytówkę osobowości. Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu, czy nie ma w nich błędów. Dostosuj czcionkę czytelną i przejrzystą. Pamiętaj, że również osoby starsze będą je czytać. Napiszcie dokładną datę, godzinę i miejsce ślubu. Według zasad, gdy zapraszacie osobę, która jest już pełnoletnia, powinna dostać dodatkowe zaproszenie, najlepiej z osobą towarzyszącą.

Zaproszenia przygotowane i co dalej?

Jeżeli nie macie możliwości osobistego zaproszenia to zadzwońcie, przeproście, że nie będziecie w stanie przyjechać i poinformujcie dodatkowo o wesele telefonicznie. Pamiętajcie jednak, że to powinny być już wyjątkowe sytuacje, kiedy nie macie możliwości pojawienia się osobiście. Powinniście zapraszać około 3 miesięcy przed weselem. Goście potrzebują również czasu na zaplanowanie wolnego czasu na waszą uroczystość. Nie zapominajcie, żeby poświęcić czas każdemu gościowi. Jeżeli wy nie będziecie mieć czasu na zaproszenia, to dlaczego oni mają poświęcać czas by przyjść? Zadbajcie zatem o to, by pojechać do wszystkich w odwiedziny, przy wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym i zaprosić do udziału w tak ważnym dla was dniu.