Plan wesela, czyli jak się zabrać za organizację tej imprezy?

Plan wesela, czyli jak się zabrać za organizację tej imprezy?
Organizacja ślubu oraz wesela wymaga stworzenia odpowiedniej logistyki, a także sprytu, ponieważ wiąże się z rezerwacją wymarzonych podwykonawców na wybrany wcześniej termin - co nieraz może okazać się twardym orzechem do zgryzienia, jako że mają już zajęte terminy. Na samym początku warto stworzyć listę zadań, dzięki której w tym wyjątkowym dniu będziemy wiedzieć, że wszystko zostało załatwione i nic nie stanie nam na przeszkodzie do wspaniałego przeżycia tego dnia. Jak zorganizować wesele, aby nie zwariować?

Na dwa lata przed weselem

Na ok. 2 lata przed wymarzoną datą ślubu, warto zorganizować spotkanie, na którym wraz z przyszłym Panem Młodym podejmiecie decyzję dotyczącą rodzaju ślubu, który weźmiecie, a więc: ślub cywilny, ślub konkordatowy czy ślub kościelny. W tym czasie warto również określić wszelkie oczekiwania dotyczące ślubu, a także tego jak będzie wyglądać wesele. Zazwyczaj czas oczekiwania na ślub w urzędach wynosi nie więcej niż jeden miesiąc, jednakże w miesiącach bardziej "chwytliwych", warto umówić się wcześniej. W tym momencie warto również rozglądać się za potencjalnymi usługodawcami, ponieważ łatwo będzie można zgrać terminy - im bliżej daty wesela, tym trudniej nam będzie znaleźć usługodawców, którzy znajdą dla nas wolny termin. Przede wszystkim należy zarezerwować termin w wybranym domu weselnym - dom weselny Pstrągowa czy innym lokalu.

Na rok przed weselem

Na 12 miesięcy przed weselem, warto zastanowić się nad docelową listą gości, którym możesz wysłać infografikę "Save the date", dzięki której planując urlopy, będą mogli uwzględnić Twój ślub i wesele. W tym czasie warto również wybrać i poprosić świadków, którzy pomogą wam w przygotowaniach i będą towarzyszyć w tym pięknym dla was dniu. Organizacja wesela może wydawać się przytłaczająca, dlatego warto wcześniej ustalić budżet, który jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć. Rok przed ślubem to również dobry moment na poszukiwania sukni ślubnej oraz garnituru. 

Pół roku przed ślubem

Na pół roku przed tym wyjątkowym dniem, warto określić ostateczną listę gości, a następnie wybrać i zamówić zaproszenia, które najczęściej rozdaje się na 3 miesiące przed ślubem. Na pół roku przed ślubem można również zarezerwować kwiaty, makijażystkę, fryzjerkę, dekoratorkę wnętrze itp. Nie zapomnijcie również kupić obrączek oraz zamówić transportu dla gości. 

Miesiąc przed ślubem

Nie zapomnijcie o wszystkich ważnych papierach, aby na dzień przed ślubem nie jeździć po urzędach. W tym momencie należy ustalić szczegóły przyjęcia weselnego, a także omówić przebieg zabawy. 

Dzień przed ślubem
Sprawdź, czy na pewno każdy usługodawca wie, że jutro odbywa się Twój wyjątkowy dzień i spokojnie sprawdź plan dnia. Nie zapomnij się spakować i pamiętaj, aby położyć się dość wcześnie spać, ponieważ czeka Cię dzień pełen wyzwań. 

POLECANE FIRMY

wycena nieruchomości Rzeszów Pożyczka dla firm Rzeszów projektowanie wnętrz Rzeszów naprawa turbin

Organizacja wesela w stylu rustykalnym - o czym należy pamiętać?

Organizacja wesela w stylu rustykalnym - o czym należy pamiętać?

Wesela tematyczne wymagają szczególnych rozwiązań, które będą odpowiadać konkretnemu stylowi przyjęcia i związanej z nim atmosferze. Wbrew pozorom nie zawsze jest konieczne wydawanie olbrzymich nakładów finansowych...
Przygotowujemy się do wesela — od czego zacząć?

Przygotowujemy się do wesela — od czego zacząć?

Organizacja wesela Rzeszów jest ogromnym wyzwaniem, z którym muszą się zmierzyć narzeczeni po zaręczynach! Czas potrafi uciekać nieubłaganie, dlatego warto dokładnie zaplanować wszystkie niezbędne sprawy, które...
Jakie dodatki do sukni ślubnej wybrać na wesele wczesną wiosną?

Jakie dodatki do sukni ślubnej wybrać na wesele wczesną wiosną?

Wiosenny i letni sezon ślubny 2022 zbliża się wielkimi krokami. Panny Młode, które planują wesele wczesną wiosną z pewnością mają już wybraną suknie ślubne. Jednak choć ślubna kreacja jest najważniejszym elementem...
Wesele w restauracji, na co zwrócić uwagę?

Wesele w restauracji, na co zwrócić uwagę?

Organizacja wesela Rzeszów, nie jest łatwym zadaniem, ponieważ dostępnych jest wiele ofert związanych z wyborem miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Wesele można urządzić w hotelu, w restauracji, a nawet w plenerze!